خصوصیات کفش مردانه ورزشی خوب

خصوصیات کفش مردانه ورزشی خوب ؛ استفاده از کفش ورزشی مناسب در اکثر رشته‌های ورزشی بسیار حائز اهمیت است . یک کفش اسپرت خوب می‌تواند روی تمرینات ورزشکار اثرات بسیار مثبت یا بسیار منفی داشته باشد . پوشیدن یک کفش ورزشی مناسب می‌تواند فشار شدید وارد شده بر پاها را کاهش داده و از به وجود آمدن آسیب‌های ورزشی پیشگیری کند . انتخاب یک جفت کفش ورزشی مناسب نیز کار سختی نیست ، اما نکاتی در این مورد وجود دارد که باید به آن ها توجه نمود .

خصوصیات کفش مردانه ورزشی خوب

انواع کفش ورزشی مردانه

  • کفش کتانی مردانه اسنیکرز:

کفش کتانی مردانه که به نام اسنیکرز یاد می‌شود ، در گروه کفش‌های اسپرت قرار دارد. با این تفاوت که شما می‌توانید این مدل کفش اسپرت مردانه را در پیاده ‌روی و گردش ، مدرسه ، محل کار، دانشگاه، سفر یا قرارهای دوستانه به پا کنید.


“برای مشاهده و خرید متنوع ترین مدل های کفش مردانه کلیک کنید”


  •  کفش ورزشی مردانه رانینگ:

همان ‌طور که از اسم این مدل کفش ورزشی پیدا است ، از کفش رانینگ هنگام دویدن استفاده می‌کنند. دویدن ارزان‌ ترین و بهترین ورزشی است که با آن چربی و کالری قابل توجهی را از دست می‌دهید.

در صورتی که هنگام دویدن کفش مناسب و استاندارد به پا نداشته باشید، ممکن است دچار پا درد یا کمر درد شوید و پایتان به سرعت خسته شود.

  • کفش ورزشی مردانه ترینر:

کفش ترینر مردانه یا کفش ورزشی، در گروه کفش اسپرت مدرن قرار دارد که با وجود کفی ابری یا فوم نرم باعث سبک شدن کفش و حرکات آسان پا می‌شود. اما تفاوت اصلی که کفش ورزشی مردانه با کفش اسنیکرز دارد، کاربرد بالای آن است . این کفش به دلیل ساختار مدرن و وزن سبکی که دارد ، همراه خوبی در باشگاه و تمرینات ورزشی خواهد بود .

خصوصیات کفش مردانه ورزشی خوب

  • کفش اسپرت مردانه:

کفش اسپرت راحتی یکی از مدل‌های اصلی کفش کتانی مردانه پرفروش به شمار می‌آید. معمولاً این مدل کفش اسپرت مردانه را برای انجام کارهای روزمره به پا می‌کنند. اگرچه این مدل کفش مناسب ورزش نیست، اما خرید کفش اسپرت مردانه اهمیت بسیاری دارد، چرا که کفش مناسبی برای استفاده روزمره خواهد بود.

اصول انتخاب کفش ورزشی مناسب

  • نوع کفش را بر اساس شکل قوس و راه رفتن خود انتخاب کنید:

به طور کلی چهار مدل کفش وجود دارد ؛ خنثی، پایدار، بالشتکی و کنترل شده که باید هنگام خرید با توجه به نوع پاهایتان آن ها را انتخاب کنید. می‌توانید برای تعیین قوس پای خود از تست پای خیس استفاده کنید. برای این کار با پای خیس روی زمین راه بروید و رد به جا مانده را بررسی کنید. اگر قوس پایتان کم باشد، کف پای صاف دارید. اگر اثر به جا مانده پهن و صاف تر باشد، قوس پای کم و اگر قوس زیاد باشد، رد پایی منحنی شکل به جا می‌گذارد و حتی ممکن است پاشنه زمین را لمس نکند.

  • اندازه گیری سایز کفش ورزشی:

راحتی در کفش های ورزشی یک اصل حیاتی است و کفشی که مناسب سایز پایتان نباشد، بدون شک این اصل را نقض میکنند. برای خرید کفش ورزشی باید بین انتهای بلندترین انگشت شست و جلوی کفش به اندازه یک انگشت شست فاصله داشته باشید تا انگشتان پای شما فضای کافی داشته باشند.

  • کفش ها را بر اساس راحتی بخرید نه زیبایی:

مهم ترین نکته ای که باید در هنگام خرید کفش ورزشی در نظر بگیرید راحتی پاهایتان است . همیشه راحتی کفش تان را نسبت به هر عامل دیگری نظیر زیبایی ، برند ، قیمت و رنگ اولویت دارد . برای این کار می توانید کفشی که می خواهید بخرید، در فروشگاه امتحان کنید و چند قدمی با آن راه بروید و یا کمی با آن بدوید .

  • انعطاف پذیری کفش را چک کنید:

قطعا هیچ کس دوست ندارد به کفش هایی که زیره سفتی دارند حتی کمی راه برورد. استفاده از کفش های که از انعطاف پذیری خوبی برخوردار نیستند سبب زانو درد، کمر درد و … می شود. حتما قبل از خرید کفش ورزشی باید انعطاف پذیری آن را در فروشگاه مذکور چک کنید. و این ویژگی رابطه مستقیمی با نوع زیره کفش دارد. بهترین زیره ای که می توان برای کفش های ورزشی پیشنهاد کرد، زیره رابر یا لاستیکی است.

سخن آخر:

در آخر باید دانست که مهم ترین نکته خصوصیات کفش مردانه ورزشی خوب  راحتی و آسایش فرد در هنگام ورزش است. هم چنین حفظ سلامتی و ایمن بودن کفش نیز از موارد مهم می باشد و کفشی که نتواند از پای شما در برابر ضربه های ناگهانی محافظت کند هیچ ارزشی نخواهد داشت.امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.


“مشاهده  و خرید شیک ترین مدل های کفش مردانه شهرصندل کلیک کنید”


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.