کفش پیاده روی مناسب در فصل زمستان دارای چه ویژگیهایی است

کفش پیاده روی مناسب در فصل زمستان دارای چه ویژگیهایی است، در این مقاله قصد داریم ویژگیهای مهم کفش پیاده روی  زمستانی را بررسی کنیم با ما همراه باشید.

حفاظت در برابر آب و هوا

پیاده روی در زمستان یک راه عالی برای ورزش و گرم کردن بدن است اما راه رفتن در سطوح برفی و یخی می تواند مشکل و در مواقعی اگر کفش مناسب به پا نداشته باشید غیر ممکن باشد ، مخصوصا زمانیکه می خواهید در دامنه شیب دار یک کوه راه بروید .

بهترین کفش برای راه رفتن در برف یا یخ دارای کفی کاملا ضد آب است تا پای شما را از هوای سرد، برف و گل و لای در امان نگه دارد.

کفش پیاده روی مناسب در فصل زمستان دارای چه ویژگیهایی است

در داخل کفش، به دنبال عایق خوب باشید: بهترین کفش ها برای راه رفتن روی یخ دارای آسترهایی هستند که با عایق ضد آب ساخته شده اند تا گرما را در خود نگه دارند. اگر کفشی که انتخاب می کنید ضد آب نیست، قبل از اقدام به پیاده روی با مواد مخصوص (water sealer ) کفش خود را عایق کنید .

مدل های مختلف کفش پیاده روی زمستانی که درساخت آنها از چرم، جیر و لاستیک استفاده شده است ،همگی مواد ضد آب و خوبی هستند که باید در اولویت قرار گیرند. قبل از خرید کفش پیاده روی ، توضیحات محصول را بخوانید تا مطمئن شوید کفشی که می‌خرید این معیار را دارد.

گفته می شود، کفش یا پوتینی نخرید که بیش از حد گرما ایجاد می کند. شما نمی خواهید پاهایتان عرق کنند زیرا به نوبه خود باعث سردتر شدن پاها می شود.

به طور کلی بهتر است یک کفش یا پوتین متوسط ​​تا سبک با کفی خوب تهیه کنید و زیر آن جوراب های پشمی بپوشید تا اینکه چکمه خیلی سنگین باشد و مجبور شوید جوراب نازک بپوشید!

ارتفاع

کفش‌ها و پوتینهای پیاده‌روی گرم در ارتفاع‌های مختلف، از مچ پا گرفته تا قسمت میانی ساق پا وجود دارند. به دنبال کفش پیاده روی زمستانی سبک با ارتفاع مچ پا یا وسط ساق باشید که ضد آب باشد، به این ترتیب در طول پیاده روی وقتی با گودال‌های آب مواجه می‌شوید، در نهایت با کفشی پر از لجن روبه رو نخواهید شد .

کسانی که دوست دارند در مناطق روستایی تر و برفی پیاده روی کنند، بهتر است برای گرما و محافظت بیشتر، کفش پیاده روی بلندتری را در نظر بگیرند.

کفش پیاده روی ساق بلند برای راه رفتن روی یخ بسیار مناسب هستند زیرا محافظت بیشتری از مچ پا در صورت لغزش و افتادن فراهم می کنند . بنابراین، اگر جزء افرادی هستید که در فصل زمستان بین برف و یخ پیاده روی می کنند حتما کفش های ساق بلند را مد نظر داشته باشید .

اصطکاک

بهترین کفش های پیاده روی زمستانی دارای سطح اصطکاک بالایی هستند. این شاخصه در هنگام راه رفتن در تپه‌ها و زمینهای پوشیده از برف یا یخ تا حد امکان به ثبات بیشتر شما کمک می کند .

بهترین کفش ها برای راه رفتن روی برف و یخ دارای زیره لاستیکی و برآمدگی های لاستیکی عمیق در کف زیره هستند. این برحستگیها که به عنوان بند نیز شناخته می شوند، به کاهش خطر لغزش شما در هنگام عبور یا بالا و پایین رفتن از زمین یا یخ ناپایدار کمک می کنند.

حتماً به طور دوره‌ای قسمت پایین کفش‌های خود را از نظر ساییدگی چک کنید. هنگامی که آج شروع به ساییدگی کرد و کف آن صاف تر شد، احتمالاً زمان یک جفت جدید فرا رسیده است.

هشدار

شورای ایمنی کانادا خاطرنشان می کند که می توانید گیره های یخ ice grippers (کفی ضد یخ به زیره کفش متصل می شود ) را نیز به کفش های خود وصل کنید تا به شما در راه رفتن روی یخ کمک کنند. حتما قبل از راه رفتن روی سطح صافی مانند سنگ، سرامیک یا کاشی آنها را بردارید، زیرا ممکن است باعث لیز خوردن و افتادن شما شوند.

راحتی

بهترین کفش پیاده روی زمستانی مدلهایی هستند که قسمت روی پاهای شما احساس راحتی داشته باشند. همیشه قبل از خرید یک جفت، نمودار اندازه را بررسی کنید زیرا برخی از شرکت ها ممکن است اندازه متفاوتی داشته باشند و برخی از کفش ها ممکن است با اندازه های بزرگتر یا کوچکتر عرضه شوند .

همچنین، با توجه به اینکه احتمالاً در دماهای سردتر جوراب‌های ضخیم‌تری می‌پوشید، به اندازه نیم سایز بالا بروید. نکته حرفه ای: در صورتی که جفتی را سفارش دهید که در نهایت کمی تنگ یا بزرگ باشد، سیاست های ضمانتی شرکت را بررسی کنید. ویژگی گارانتی محصول بسیار مهم است .

اگرچه مواد و ساخت و طراحی کفش نقش بسیار مهمی در کیفیت محصول ایفا می کند اما باید اندازه کفش متناسب با پای شما باشد چراکه در صورت گشادی یا تنگی کفش فناوری بکار رفته در تولید کفش از لغزش شما روی یخ جلوگیری نخواهد کرد!

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.