نحوه انتخاب کفش پیاده روی مردانه

نحوه انتخاب کفش پیاده روی مردانه؛ کفش مخصوص پیاده روی سبب می شود که شما در هنگام پیاده روی احساس راحتی کنید، و بسیاری از نکاتی که در یک کفش مخصوص پیاده روی باید رعایت شود، در کفش های طبی مردانه مخصوص پیاده روی رعایت شده است، و شما را در تجربه کردن یک پیاده روی سالم کمک می کند.

شما با پیاده روی می توانید اکثر اندام عضلانی بدن خود را درگیر کرده که همین موضوع تاثیر به سزایی بر تناسب اندام شما دارد. کفش طبی مخصوص پیاده روی مردانه باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا فرد در هنگام پیاده روی دچار آسیب نشود.در ادامه شما را با نکاتی که در هنگام خرید کفش پیاده روی مردانه باید رعایت کنید آشنا می کنیم .

نحوه انتخاب کفش پیاده روی مردانه|شهرصندل

ویژگی های کفش پیاده روی مردانه

  • تناسب کفش پیاده روی:

تناسب یک عامل حیاتی در کفش های پیاده روی است، مهم نیست که یک کفش ورزشی مردانه چقدر خوب ساخته شده باشد، اگر پا به خوبی در آن قرار نگیرد، نتیجه بخشی درستی نخواهد داشت. کفش پیاده روی باید شکل و ابعادی داشته باشد که سلامتی پاها را حفظ کند. تناسب خوب در واقع به معنای راحتی کفش است.

  • قابلیت تنفس کفش پیاده روی:

کفش های پیاده روی به دلیل استفاده طولانی مدت و استفاده در محیط های آزاد، نیاز به داشتن قابلیت گردش هوای مناسب دارند؛ زیرا پاها درون کفش عرق می کنند و این ویژگی موجب می شود رطوبت از کفش های پیاده روی خارج شوند، و در نتیجه از ایجاد مشکلات پوستی مانند تاول و عفونت جلوگیری می کند.

کفش پیاده روی مناسب دارای نقاط تهویه در رویه بوده یا جنس رویه از مواد مشبک یا توری می باشد تا رطوبت داخل را جذب کند و هوا در اطراف پاها گردش کند، این امر موجب خنک نگه داشتن پاها شده و راحتی را برای افراد به همراه دارد.

  • وزن کفش پیاده روی مناسب:

برای تمام افرادی که به صورت حرفه ای پیاده روی می کنند، وزن کفش یک ویژگی مهم می باشد؛ زیرا پوشیدن کفش های سنگین نیاز به مصرف بیشتر اکسیژن و انرژی دارد که عملکرد فرد را کاهش می دهد، این به دلیل قرار گرفتن کفش در دورترین فاصله نسبت به لگن می باشد. بسیاری از تولید کنندگان کفش های پیاده روی اورجینال، برای دستیابی به وزن کمتر از مواد مصنوعی برای ساخت رویه استفاده می کنند.

  • انعطاف پذیری کفش پیاده روی:

انعطاف پذیری کفش پیاده روی نکته ای کلیدی است زیرا راه رفتن یک حرکت دارای چرخش است و کفش مناسب باید دقیقاً همراه با پا تغییر کند، یعنی نباید سفت باشند.

میزان انعطاف پذیری در کفش پیاده روی با توجه به شرایط جسمی هر فرد و سطحی که روی آن پیاده روی می کند متفاوت است، اما هرچه کفش پیاده روی انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد، راحتی بیشتری را به ارمغان می آورد؛ برای مشخص کردن میزان انعطاف کفش پیاده روی می توانید آن را از وسط خم کنید و کمی بچرخانید تا انعطاف آن را تست کنید.

نحوه انتخاب کفش پیاده روی مردانه|شهرصندل

نکات لازم در مورد خرید کفش پیاده روی مردانه

  • شیوه پیاده روی کردن:

اگر رویکرد شما در پیاده روی معمولی است، یعنی اغلب در پارک و یا هر مکان دیگری به مدت مشخصی پیاده روی می‌کنید ، گزینه‌های شما برای انتخاب کفش بازتر هستند. اما اگر به کوهنوردی یا پیاده روی در سطوح سنگلاخی علاقه دارید، کفش پیاده روی مناسب باید دارای خصوصیات متفاوتی باشد. از این رو، ضروری است نخست سبک و مدل پیاده روی خود را تعیین کنید.

  • کیفیت بالشتک کفش:

پیاده روی نسبت به دویدن به پاها کمتر آسیب می ‌زند. در نتیجه، یک کفش پیاده روی مناسب به اندازه کفش دویدن مردانه نیاز به بالشتک کمتری در زیره خود دارد. اما کفش پیاده روی خوب نیز باید بتواند فشار و شوک وارد از زمین به پاها را جذب کند. درواقع، انسان در هنگام پیاده روی، نخست از طریق پاشنه زمین را لمس می‌کند. برای این منظور کفش باید در قسمت پاشنه از بالشتک مناسب و باکیفیت برخوردار باشد.

  • ضد آب بودن:

حتی اگر هوا بارانی هم باشد، یک کفش پیاده روی ضد آب می ‌تواند دقیقاً همان چیزی باشد که می ‌خواهید. کفش‌های پیاده روی اغلب دارای روکش‌های ضد آب هستند که از ورود آب به داخل جلوگیری می‌ کنند. اما اگر کفش دارای قابلیت تنفس باشد (سوراخ‌های ریز جلوی کفش) نمی‌ تواند ضد آب باشد. بنابراین کفش ضد آب را برای مناطق شهری انتخاب کنید که در اکثر روزهای سال دارای آب و هوای بارانی است.

  • وزن کفش:

اگر تناسب اندام هدف شما است و می‌ خواهید از طریق پیاده روی، وزن کم کنید کفش مناسب مردانه  باید وزن کمی داشته باشد. اگر کفش پیاده روی مردانه وزنی زیادی داشته باشد، شما در هنگام ورزش احساس سبکی و راحتی نخواهید کرد. به علاوه، پاهای شما خیلی زودتر خسته خواهند شد.

سخن آخر:

در این مقاله در مورد نحوه انتخاب کفش پیاده روی مردانه سخن گفتیم . همان ‌طور که همه در جریان هستند، انتخاب کفش مناسب مهم تر از هر نوع پوشش دیگری است. به این دلیل که پاها مهم ترین نقش را در فعالیت‌های روزانه آقایان و پسران جوان بازی می‌کنند و به عبارتی آن ها را رو به جلو حرکت می‌دهند. بنابراین ضرورت خرید کفش مناسب پیاده روی از هر جهت اجتناب ‌ناپذیر است.


“راهنمای خرید کفش مردانه در انواع مدلهای مختلف”


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.